SBÜ Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Ortopedi ve Travmatoloji
Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğimiz Aralık 2005 tarihinden itibaren Klinik Şefi'nin atanması ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği'ne dönüşümü sağlanmış ve Haziran 2006 tarihinde tıpta uzmanlık öğrencilerinin göreve başlamaları ile uzmanlık eğitimi vermeye başlamıştır. Kliniğimizde toplam 34 yatak kapasiteli olup, tüm odalar da  banyo ve tuvalet mevcuttur.Hafta içi mesai saatlerinde 1'i acil olmak üzere 5 polikliniktehizmet verilmektedir. Ortalama  235 polikilinik  hastasına hizmet verilmektedir. Hafta sonu ve mesai saatleri dışında acil hastalar için Acil Ortopedi polikliniğinde hizmet sunumu yapılmaktadır. Kliniğimizde;Ortopedi ve Travmatolojinin alt birimlerinin (Pediatrik Ortopedi Ameliyatları, Travma Cerrahisi, Artroplasty Ameliyatları, Artroskopik Cerrahi girişimler, Omurga Cerrahisi, vb.) her türlü ameliyatları büyük oranda yapılmaktadır. Acil ameliyatlar dışında haftada 3 gün randevulu ameliyatlar planlı bir şekilde yapılmaktadır. Aylık ortalama ameliyat sayısı 65-70 civarındadır.

Klinikte;seminer programları, konseyler, vaka tartışmaları, hasta viziteleri düzenli olarak yapılmakta, pratik ve teorik eğitim ve öğretimin sürekliliği prensibi öncelenmektedir.

Teknolojik gelişmelerin Ortopedi ve Travmatoloji bilim dalının çok hızlı ilerlemesine önemli katkıda bulunmakta olduğu bilinen bir gerçektir. Bu bağlamda kliniğimizde araştırma ve geliştirme çalışmaları sürdürülmektedir.

Eğitim Görevlileri            

DOÇ.DR.        NECDET SAĞLAM

Uzman Doktorlarımız  

OP.DR. TUHAN KURTULMUŞ
OP.DR. ZEYİT YALÇIN
UZ.DR. SEFA GİRAY BATIBAY
UZ.DR. GÜRAY ALTUN
UZ.DR. ÖMER POLAT
UZ.DR. İSMAİL TÜRKMEN
UZ.DR. EROL ERTÜRK
UZ.DR. SAVAŞ ÇAMUR

Asistan Doktorlarımız   

ASİST.DR. SELMAN DOĞAN 
ASİST.DR. HÜSEYİN KOCA
ASİST.DR. SEDAT DUMAN
ASİST.DR. TAYFUN AMAN
ASİST.DR. FATİH EKEN
ASİST.DR. YUSUF BAYRAM
ASİST.DR. MURAT TAŞÇI
ASİST.DR. BERHAN YILDIRIMKAYA


Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin