SBÜ Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Biyokimya
Hastanemiz biyokimya laboratuarı, hastanemiz açıldığı yıldan itibaren gelişerek hizmet vermektedir. Acil laboratuarımızla birlikte 10 adet cihaz parkı ile hizmet vermekteyiz. Bu cihazların 3 adedi klinik kimya testleri, 3 adedi hormon, 2 adedi koagülasyon ve pıhtılaşma, 2 adedi idrar, 1 adedi de hemoglobin A1c testlerini çalışmak üzere kullanılmaktadır. Biyokimya laboratuarımızda servislerden, polikliniklerden ve acilden gelen numuneler çalışmaya alınmaktadır. Acil laboratuarımızla birlikte 24 saat hizmet vermekteyiz.

Her gün mesai saatleri içinde saat 08:00 - 09:00 arasında cihazların günlük temizlik, bakım, kalibrasyon ve kontrolleri yapılmaktadır. Daha sonra laboratuarımızın numune   kabulü başlamaktadır. Saat 09:00-12:00 arası numunelerin hazırlığı yapılıp  cihazlara yüklenerek   çalışılmaya başlanmaktadır. Sonuçlar çıkmaya başladığı andan itibaren uzman doktorlarımız  sonuçları incelemeye ve onay vermeye başlamaktadırlar. .  Gün boyu  numune kabulü ve onaylanıp hastaya  iletilmesi devam etmektedir. Hastalara sonuçlarının saat kaçta verileceği  yazılı olarak laboratuar girişinde ve kan alma birimlerinde  belirtilmiştir.

Laboratuarımızda saat 15:30- 16:00 arasında laboratuar çalışanlarımıza yönelik hizmet içi eğitim seminerleri verilmektedir. 

İdari ve Eğitim Sorumlusu   

UZ.DR. OYA TORUN  GÜNGÖR
   
UZ.DR. DİLEK BEKER ŞANLI
UZ.DR. NESLİHAN TOLGA KARAAĞAÇ KARALÖK
UZ.DR. KİANOUSH YURTTAGÜL
   

Biyolog          

BİRGÜL ÖZARSLAN
GÖKÇE YILMAZ

 Laboratuar Teknisyenlerimiz        

   - Aslı OK

   - Ebru YAMAN

   - Erdoğan BEYAZ

   - Gözde GÜZELSOYDAN

   - Hatice Okur ENGEZ                                     

   - İbrahim AKMAN

   - İsmail AYDIN

   - Nuran ÇETİNER

   - Nurşen EREL

   - Rabia PİRANLIOĞLU

   - Sadık TOSUN

   - Ezgi YİĞİT

 Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin